Actorie – curs interactiv pentru copii şi adulti

• Date created

January 18, 2024

• Last updated

January 22, 2024

Durata

2 ore / lecție

Predare

cursuri de grup

Deprinderi

coordonare & concentrare

Păşeşte alături de noi în minunata lume a actoriei!

Atelierul de actorie are numeroase beneficii, studiul actoriei dezvoltând armonios latura psiho-emoțională, îmbunătățeste atenția și memoria, crește abilitățile de comunicare și încrederea în sine și totodată dezvoltă abilitatea de lucru în echipă.

Ce vei învăța la cursul de actorie?

• Noţiuni practice de dicţie (rostirea corecta a cuvintelor, tehnici de vorbire scenică, impostație, corectarea micilor defecte de vorbire, respirație)
  • Noţiuni practice de mişcare scenică (dezvoltarea ritmicității, cunoașterea spațiului de joc, dezvoltarea abilităților motrice)
  • Dezvoltarea imaginaţie, jocuri de improvizaţie şi de rol (atentie, memorie, concentrare, dezvoltarea vocabularului)
  • Cum să dai viaţă unui personaj
  • Insufleţirea obiectelor
  • Lucru cu obiecte imaginare
  • Parodie – cum se face si tipuri de parodii
  • Sketch-uri
  • Cum se lucrează un text

Cursul de actorie se adresează atât copiilor cât şi adulţilor şi se va desfăşura pe  o periodă de 4 luni, cuprinzând 16 cursuri, adică 32 de ore de actorie.

• Luni - Vineri 9:00 - 20:00
  • Sâmbătă 10:00 - 14:00
  • Duminică închis

Alege un număr de lecții!

Abonament copii

În fiecare copil se ascunde o mică stea și vrem să o descoperim împreună! Atelierul de teatru introduce micii actori în lumea artei dramatice prin intermediul conceptului “Jocul, joaca și actorul”

300 lei/lună

Abonament adulţi

Vrei să-ţi descoperi şi să-ţi dezvolti abilitățile actoricești? Împreună, vom explora emoții, vom construi personaje și vom experimenta în lumea fascinantă a teatrului.

450 lei/lună

Durata unui curs  este de 2 ore.
Abonamentele achiziționate sunt valabile timp de 30 zile.

Alte cursuri pe care le poți face la
Școala Zorilă

Pian - curs interactiv

Descoperă cel mai versatil instrument muzical care poate ține locul unei întregi orchestre. Alege cursul interactiv de studiu al pianului la Școala Zorilă.

Țambal - curs interactiv

Descoperă instrumentul care îți pune la încercare coordonarea și concentrarea. Alege cursul interactiv de studiu al țambalului la Școala Zorilă.

2023 - 2024

Cu o abordare modernă si interactivă, aducem folclorul în inima tinerei generații.

Ultimele noutăți
CONTACT
  • Strada Aviator Mircea Zorileanu, nr. 39. Sector 1, Bucuresti.
  • contact@scoalazorila.ro